Aptauja

Aptauja Aptauja

 

Sandis Ģirģens piedāvā formulu partiju karteļa un pelēko kardinālu ietekmes likvidēšanai. Varas balansēšanai tautas interesēs. Šie punkti ir sākums diskusijām sabiedrībā. Kardināli nemainot līdzšinējo lietu kārtību, nemainīsies rezultāts! Aizpildi aptauju un uzzini, vai sirdī esi REPUBLIKĀNIS!

  1. Tautai jādod plašākas tiesības referendumu ierosināšanai – nevis 10% vēlētāju (150 000), bet 3% (50 000). Referendums notiek arī elektroniski. Tautai ir tiesības pirms termiņa, izņemot pirmajā un pēdējā gadā, atstādināt prezidentu un jebkuru deputātu, ja tas zaudē sabiedrības uzticību.
  2. Tautas vēlēts prezidents, kas veido valdību. Prezidents faktiski un juridiski ir valdības galva. Ministri nozares profesionāļi. Pārtrauksim līdzšinējo praksi, ka viena persona der jebkuram ministra postenim.
  3. Valdība ir tieši pakļauta prezidentam, nevis Saeimai. Tikai prezidents var atcelt valdību vai atsevišķus tās ministrus.
  4. No proporcionālām vēlēšanām uz jauktām vēlēšanām, kurās ir iespēja balsot gan par politiskajiem spēkiem, gan par konkrētu apgabalu pārstāvjiem. Tiesības vēlēt no 16 gadiem.
  5. Saeimas deputāti šobrīd ir balsošanas mašīnas valdības apstiprinātu likumprojektu pārapstiprināšanai. Lai tā nebūtu, izvēlamies Lietuvas ceļu un puse deputātu ievēlēti no vienmandāta apgabaliem, kas nozīmē, ka ir bezpartejiski. Politiskām partijām zūd kontrole pār Saeimas balsojumiem.
  6. Balstiesīgajiem iedzīvotājiem iespēja tiešsaistē izmantot “veto” tiesības Saeimas balsojumiem. Līdzīgi kā prezidents var neizsludināt likumprojektu un atgriezt otrreizējai caurlūkošanai, arī tautai ir šāds mandāts, savācot konkrētā laikā noteiktu skaitu elektronisku parakstu. Izņēmums ir valsts budžets.
Mēs nosūtīsim informāciju par REPUBLIKĀŅU kustību, ja norādīsiet vārdu un e-pastu.
Iesniegt atbildes